Proč to všechno dělám

Tak za prvé, jsem rodilá úča. Už od školky všechny komanduju, organizuju a poučuju. Žije se s tím těžko. Ale tady si můžu poučovat do alelúja, a koho to nezajímá, nemusí to číst.

Za druhé, mám přes dvacet let praxe v učení angličtiny kohokoliv, bez ohledu na věk, pohlaví, národost a intelekt. Jsem ten typ učitele, co neustále analyzuje, co fungovalo, a co ne, a nebojím se přiznat si, když se mi něco nepovede. A samozřejmě se umím i pochválit, když povede. A tak můžu pyšně prohlásit, že po pár letech péče své studenty odevzdávám rodilákům, protože „už mě nepotřebujou“. No, úplně upřímně, mám  jednoho studenta, se kterým jsem nehla. Bylo to dílem tím, že jsem byla mladá a začínající učitelka, a dílem tím, že studentovi došlo, že bude méně pracné si mě zaplatit na překlady a tlumočení, než se učit anglicky. A tak mu dodnes tyto služby poskytuju.

A za třetí, není mi jedno, že my Češi pořád tak špatně mluvíme anglicky! Chci dělat něco pro to, abychom to zlomili! Aby se u nás nemusely všechny filmy dabovat, aby ve firmách nepokládali telefony, když na ně člověk promluví anglicky, a aby každý, koho zastavíte na ulici, uměl aspoň lámanou anglinou cizinci poradit, kde je záchod, stanice metra a nebo jak si koupit jízdenku.

  • Takže proto vydávám, spolu s prima týmem, časopis Jump. To je nejen čtení v super jednoduché angličtině, ale i spousta poslechů a cvičení.
  • Proto organizuju Skype lekce s Jumpem. Protože jedině aktivním používáním angličtiny pod vedením šikovného učitele se dá naučit mluvit.
  • Proto s kolegy píšu příběhy na úrovni A2, aby ten, komu je Jump moc lehký, se mohl v angličtině posouvat kupředu.
  • Proto točím videa Perličky z redakce, abych se podělila o to, na co přijdou mí kolegové, rodilí mluvčí, při našich diskusích. Protože mám inspirativní kolegy s výbornou znalostí jak Britské a Americké angličtiny, a bylo by mi líto nechat si jejich rady pro sebe.
  • No a samozřejmě se tím vším živím, že :-)!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů